Üdvözöllek az oldalamon!Itt a könyvektől a legfrissebb hírekig mindent megtalálsz!
Üdvözöllek az oldalamon!Itt a könyvektől a legfrissebb hírekig mindent megtalálsz!
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
óra
 
Naptár
2025. Április
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
Boldog Névnapot!
Ma Április 1. Kedd, Hugó napja van. Sok boldogságot!
 
Kedvenc ország
Ahová utaznál...
Melyik országba utaznál a legszívesebben?

Anglia
Amerika
Brazília
Svájc
Németország
Franciaország
Spanyolország
Olaszország
Mauritius
Valamelyik Skandináv állam
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Caesar IV
                                                             Caesar IV

Annak idején a Sim City mellett csak egy kifejezetten városépítő játék létezett, a Caesar, melyben nem modern, hanem ókori (konkrétan római) metropoliszokat kellett irányítani. A készítők előtt a lehetőség ezután már adva volt, átcsomagolták görög és egyiptomi köntösbe is. Most, hogy már végigzongorázták az összes nagyobb ókori civilizációt, újra kezdik – 3D-ben.

A hír igaz, a Caesar IV már teljesen 3D-ben pompázik. Ennek persze megvannak a maga előnyei és hátrányai is. Először is, gyönyörködhetünk az időjárás (eső, hó, homokvihar) illetve a napszakok változásában, valamint teljes szabadságot kapunk a kameranézet megváltoztatásához. Már nincs az, hogy a fix 90 fokos forgatás után is ugyanazt látjuk minden épületből. Szükség is van rá, hiszen a nagy épületek, valóban NAGYok. A Colosseum és a cirkusz méreteiből adódóan szinte rátelepszik a környezetére, és jelentős részt kitakar előlünk a város többi részéből. Ugyanakkor városunk lakói a méretarány kedvéért hangyányira zsugorodtak össze, és szinte hajtóvadászatot kell indítanunk, ha rájuk akarunk klikkelni. És persze a 3D miatt bekövetkezett gépigény-növekedés sem utolsó szempont.

A korábbi részekből már megszokhattuk, hogy a városunk lakóira kattintva meghallgathattuk azoknak véleményét a városról, mire van szükségük, vagy mitől félnek a legjobban. Ezt továbbra is megtehetjük, és ez annál örömtelibb, mivel a Caesar IV teljesen magyarul jelent meg itthon. A szinkronszínészek, akik ismerősek lehetnek különböző filmekből vagy TV csatornákról, remek munkát végeztek, és helyenként még a humort sem nélkülözték. Ez pedig még jobban kiemeli az emberek összezsugorodásából adódó negatívumot.

A játék rendszere a korábbiakhoz képest alapvetően nem nagyon változott, könnyen bele lehet rázódni. A legjelentősebb újítás, hogy két külön foglalkoztatási szerkezetet kell egyszerre szemmel tartani: a plebejusokét és a polgárokét. Előbbiek az iparban és mezőgazdaságban, utóbbiak a közigazgatásban dolgoznak. Ennek megfelelően három különböző lakóházat húzhatunk fel, attól függően, milyen bevándorlót látunk ott szívesen. A harmadik a patrícius, aki nem dolgozik, viszont jó sok adót fizet és növeli a város jólétét. Az ellátásukra már nem egy, hanem egyből négy piacot kell építeni és ellátni azokat különböző árukkal. A plebejusoknak kettő (élelmiszer és alapvető áruk), minden további osztálynak egy-egy (luxus és egzotikus cikkek).

Az egyiptomiakról szóló Pharaoh-ban minden a monumentális épületeknek volt alárendelve. A Zeusban az istenek és hősök szerepét domborították ki. Mire fókuszáljon egy Rómáról szóló játék? Hát persze, hogy a hadseregre és a hódításra. Ez utóbbiról persze már lemaradtunk, hiszen általában egy elfoglalt területen kell várost alapítani. Csakhogy a harc rendszere is maradt olyan, mint korábban, és ez nem túl hízelgő. Eddig legalább kárpótolhatott minket a katonák aranyos, rajzfilmszerű megjelenítése. Most viszont az összement emberekből álló maximum 20 fős cohorsok inkább komikusan festenek. Fokozottan érvényes a kijelölés nehézkessége, különösen, ha már összekeveredtek az ellenséggel. És mindez párosul valami teljesen irracionális útvonalkereséssel. A játék azért próbál nagyobb hangsúlyt fektetni a harcra: gyakran kell városunkra törő lázadókkal megküzdeni, illetve cohorsokat küldeni távoli hadszínterekre. Szomorú leírni, de még mindig a Caesar II harcrendszere volt eddig a legértelmesebb, pedig azt még anno MS-DOS alatt játszottuk. Én legalábbis rengeteget.

Se monumentális építmények, se szeszélyes istenek. És ha már a háborúskodás nyűgét is letudtuk egy városfallal, minden pálya szinte ugyanolyan. Az elején rágyúrunk az exportcikkek előállítására, majd az így felhalmozott tőkével nekilátunk az előre meghatározott célok eléréséhez. Hosszú távon nem túl izgalmas, pedig két hadjárat is vár ránk – egy a köztársaság, egy pedig a császárság idejéből. Személy szerint alig várom a Pharaoh 3D-s változatát, amely sokkal inkább ki tudná használni a plusz egy dimenzióból adódó előnyöket: hatalmas piramisok, templomok és szfinxek! Nyam-nyam.

 
Caesar IV

Fejlesztő: Tilted Mill Entertainment
Kiadó: Vivendi Universal Publishing
Forgalmazó:
N-Tec

Minimum hardware: Pentium 4/Athlon 1,6 GHz, 512 MB RAM, 128 MB-os GeForce 4 Ti/Radeon 9500 vagy jobb videokártya, 2 GB HDD


Pozitívumok:
3D-s megjelenítés
Magyar szinkron

Negatívumok:
Maradt a gagyi harcrendszer
Hosszú távon monoton

Olvasói értékelés: 5,8



Értékelés
Grafika 8
Hangok 9
Játszhatóság 7
Hangulat 6

 
Kötelező olvasmány
 
Számítógépes Játékok leírása
 
Számláló
Indulás: 2006-03-14
 
Harry Potter előzetes

Harry Potter és a Főnix rendje előzetese!!!(katt a képre)

fonix1_magyar.wmv

 
DVD ismertető
 
Premier Filmajánlók
 
Kedvenc színész
Kedvenc színész
Ki a kedvenc színészed?

Johnny Depp
Orlando Bloom
Daniel Radcliffe
Scarlett Johanson
Jessica Alba
Tom Hanks
Ben Stiller
Leonardo DiCaprio
Renée Zellweger
Liv Tyler
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!